KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14471004
*
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 20:34:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 20:29:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 20:29:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i VingÃ¥ker, död 1911, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49